parallax background

Navštivte s námi krásy táborské přírody!

Inspirujte se tipy na výlety a prozkoumejte okolí Tábora. Projděte si naučné stezky, navštivte zvířátka v lesní oboře nebo se podívejte na svět pěkně z výšky rozhledny. Sportovci budou nadšení z lesního fitness a klidnější povahy jistě ocení šplouchání vlnek na hladině rybníka.

RybníkyPokochejte se krásami táborských rybníků a navštivte rybník Plocek, Čápák nebo Zahrádku.


Rybník Plocek se nachází v blízkém okolí hájenky Nechyba a jeho rozloha činí 1,9 hektaru. Kolem jeho břehu vede naučná stezka Nechyba. Ta vás dovede až k oboře Smolín.

Více
Rybník Čápák naleznete přímo v Táboře. Velikost vodní plochy je okolo 2 hektarů a žije zde několik druhů ryb, převážně kapři a amuři.
Rybník Zahrádka je jedním ze čtyř rybníků, které najdete v příměstské části Zahrádky. Vodní plocha činí 5 hektarů. Břehy lemují porosty rákosu a hráz mokřadní olšiny. Žije zde několik druhů obojživelníků a mokřadní ptáci.

StezkyVyrazte na procházku po naučných stezkách Pintovka a Nechyba v okolí Tábora.


Naučná stezka Nechyba vede po lesních cestách a pěšinách od hájenky Nechyba směrem ke zřícenině hradu Kozí Hrádek. Trasa vede okolo rybníka Plocek až k oboře Smolín. Naučná stezka je vhodná i pro rodiny s dětmi. Její délka je 2,5 kilometru. Během cesty se seznámíte s flórou, faunou, historií, vodním hospodářstvím a oborou Smolín. K odpočinku můžete využít několik oddechových míst, kde jsou pro nejmenší připravené prolézačky.
Zajímavá je i druhá naučná stezka Pintovka, která prochází lesoparkem Pintovka a začíná pod Švehlovým mostem přímo v Táboře. Stezka je dlouhá 6,5 kilometru a je zde umístěno 10 zastávek s informačními panely. Pěší a cyklisté se seznámí s myslivostí, lesním hospodářstvím, dřevinami a lesními porosty v okolí řeky Lužnice. Zároveň jsou na stezce rozmístěné krásné dřevěné sochy pohádkových postav a různých druhů zvířat, které zpříjemní procházku.

Lesní fitnessSportujte na čerstvém vzduchu a navštivte lesní fitness v lesoparku Pintovka.


Pokud rádi sportujete, určitě navštivte lesní fitness, které se nachází v lesoparku Pintovka. Na sedmi stanovištích procvičíte a protáhnete celé tělo. Jednotlivé cviky jsou uvedeny na přehledných informačních tabulích. Fitness je určen jak pro začínající, tak i pokročilé sportovce.

RozhlednyPodívejte se na svět pěkně z výšky rozhledny Babiny nebo Hýlačky.


Rozhledna Babina leží necelé 2 kilometry od Tábora pod vrcholem Babí hory. Celková výška rozhledny je přes 9 metrů a leží v nadmořské výšce 444 metrů. Z Babiny uvidíte na město Tábor, vrcholky Jistebnické vrchoviny. Rozhledna je volně přístupná všem návštěvníkům.
Rozhledna Hýlačka je vysoká 36,5 metru a je postavena v nadmořské výšce 525 metrů. Z Hýlačky je krásný výhled na Novohradské hory, Boubín, Plechý a uvidíte i temelínské věže. Rozhledna je vzdálená 4 kilometry od Tábora a je snadno dostupná jak pěšky, tak i městskou hromadnou dopravou. Pod rozhlednou je vybudované i malé parkoviště.

OboryPřijďte se podívat na lesní zvěř, která žije v lesokoutku Pintovka nebo v oboře Smolín


Pintovka

V lesokoutku Pintovka můžete pozorovat divokou zvěř, především muflony a jelena siku Dybowského. Lesokoutek se nachází v lesoparku Pintovka, kde vede i naučná stezka.

Smolín

V oboře Smolín se setkáte s daňkem evropským. K této oboře vede naučná stezka od hájenky Nechyba.