parallax background

Nabízíme prodej palivového dřeva.

Zabýváme se prodejem štípaného palivového dřeva v polenech Vámi zvolené délky, odřezků a vlákniny až do domu.

Prodej palivového dřevaNašim zákazníkům dodáváme štípané palivové dřevo v polenech Vámi zvolené délky až do domu. Palivo vyrábíme na manipulačním skladě „Červený dvůr“ u Měšic u Tábora na štípacím automatu Hakki Pilke finské výroby s nastavitelnou délkou polen 25 až 60 cm (obvyklá délka je 50 cm do kotle, 30 či 35 cm do krbu nebo krbových kamen).


Rozvoz provádíme ve dvou našich kontejnerech o různém objemu. Kontejner „K6“ má objem 6m3 – tedy do něj lze nasypat 6 prms paliva. Vozíme ho vlastním traktorem na kratší vzdálenosti. Kontejner „K10“ má objem 10m3 – lze do něj tedy nasypat 10 prms paliva a vozí ho pro nás externí dopravce.

Prms = prostorový metr sypaný, tedy polena volně nasypaná do prostoru 1m x 1m x 1m. Pro dodávky dřeva touto formou se u nás bohužel vžila nálepka jakéhosi podvodu, kdy si zákazník kupuje vzduch. Pravdou sice je, že podíl dřeva je zde nižší než u prostorového metru skládaného, ale je potřeba si uvědomit, že u skládaného paliva je mnohem vyšší objem lidské práce, která je drahá. Z toho důvodu je u sypaných metrů nejnižší výsledná cena „za jedno polínko“ a to je to, co je pro zákazníka důležité.

Dostupné dřeviny: Ne vždy máme k dispozici všechny dřeviny, naše aktuální možnosti je nejlepší zjistit telefonicky u příslušného lesníka: Monika Marková +420 602 187 921 nebo telefoní linku +420 381 263 174
Listnaté tvrdé: ke stálé nabídce patří dub a jasan, příležitostně máme břízu a buk, ostatní tvrdé listnáče jsou k dispozici výjimečně.
Listnaté měkké: ke stálé nabídce patří olše, dle aktuálních možností pak osika a lípa.
Jehličnaté: jehličnaté palivo obvykle dodáváme jako smrkové, případně směs smrku a borovice v různém poměru.
V případě preference konkrétní dřeviny je nutné se při objednávce dotázat na aktuální možnosti.

Pozn.: ceníky neobsahují cenu dopravy, kterou zjistíte v ceníku níže. Samozřejmě existuje i možnost zajistit si dopravu vlastní, ať již s použitím našeho kontejneru, nebo s variantou, kdy si přistavíte vlastní kontejner, káru či nákladní automobil, který vám naplníme.
Ceník dopravy
nakládka a skládka ujetý km
Cena v Kč bez DPH Cena v Kč s DPH Cena v Kč bez DPH Cena v Kč s DPH
traktor (kontejner "K6") 180 218 49,59 60
nakládka a skládka + max. 15 ujetých km každý další ujetý km
Cena v Kč bez DPH Cena v Kč s DPH Cena v Kč bez DPH Cena v Kč s DPH
externí dopravce (kontejner "K10") 950,41 1150 33,06 40
Pozn.: U dopravy se počítají ujeté kilometry - tedy z manipulačního skladu k odběrateli a zpět.
 

VlákninaDalší variantou pořízení palivového dříví je nákup vlákniny, kterou vám dovezeme přímo z lesa. Jedná se obvykle o špičky stromů, které jsou pro pily již nezpracovatelné, protože mají průměr nižší než cca 15 cm. Toto dříví vozíme v délkách 2m či 4m v ceně 900,- Kč za prm jehličnaté a 1500,- Kč za prm listnaté, včetně dopravy do 30 km(cesta tam i zpět) a DPH. Za každý další ujetý kilometr si účtujeme 60,- Kč + 21% DPH. Dopravujeme vyvážečkou za traktor (cca 10 prm, cca 8 prm) nebo kamionem (cca 45 prm). Prm = prostorový metr rovnaný, tedy dříví naskládané do prostoru 1m x 1m x 1m